Zabierz dziecko na Małą Warszawską Jesień [konkurs!]

Mała Warszawska Jesień 2019 roku jak co roku zagości w Parku Rzeźby w Królikarni, gdzie w swobodnej atmosferze publiczność będzie uczestniczyć w plenerowym, muzycznym performansie oraz odwiedzi instalację dźwiękową. Na koncert udamy się do do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a do Muzeum Warszawy na muzyczny spacer wśród zgromadzonych tam zabytków i pamiątek. Mała WJ inspirowana „dużą” Warszawską Jesienią poszuka tajemnicy dźwięku w powietrzu.

Instalacja Pneumatofony będzie okazją do zbadania jak działają instrumenty miechowe i stroikowe. Żeby się o tym przekonać, trzeba będzie odnaleźć w grocie pod pałacem trzy tajemnicze, geometryczne obiekty i wtłoczyć do nich powietrze... a one rozwiną się i zagrają na stroikach.

W parku w Królikarni zgromadzimy się też, aby w czasie muzycznego performansu doświadczyć powietrznej ewolucji zrodzonej z tchnienia. Przejdziemy przez dźwiękową czasoprzestrzeń od narodzin po przemijanie, po drodze doświadczymy rozpadu i odrodzenia nowego świata. Zanurzeni w dźwiękach fletów, grzechotek, bębnów, elektronicznej smudze spowijającej instrumenty, odkryjemy tajemnicę tchnienia.

Skoro frapuje nas powietrzność muzyki, muszą zabrzmieć organy. W jednej z sal Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie drzemie samotnie ten niezwykły, olbrzymi instrument. Obudzimy go wraz z akordeonem i skrzypcami w towarzystwie kompozytorów, takich jak Jerzy Bauer, Andrzej Krzanowski, György Ligeti i Dariusz Przybylski, a on przemówi do nas całym spektrum barw i faktur.

W tym roku zagościmy również w Muzeum Warszawy. Wybierzemy się na spacer W poszukiwaniu Rzeczydźwięku. Muzeum to miejsce niezwykłe, pełne historii opowiedzianej przez obiekty sztuki, ale też bardzo osobiste pamiątki warszawiaków, zgromadzone w licznych gabinetach. Jest pełne emocji wiążących się z dziejami Warszawy, ale też „małymi historiami”. Chcielibyście usłyszeć jak brzmi muzeum, co ma nam do opowiedzenia? Przewodnikami będzie dwójka szalonych poszukiwaczy: Pani Niebogłos (sopran) i Pan Dźwiękostrzał (wiolonczela), którzy potrafią wydobyć z rzeczy ich największy skarb - zaklęte w nich wspomnienia i melodię, by podzielić się nimi z publicznością.

***

A my zapraszamy Was do udziału w konkursie. Podwójne zaproszenia w układzie dorosły+dziecko możecie wygrać na następujące koncerty :

22.09.2019 godz. 11:00 i 16:00

O! Gramy organy!
György Ligeti Volumina (fragmenty)
Jerzy Bauer Pentatonium
Andrzej Krzanowski Relief II
Dariusz Przybylski improwizacja organowa

Dariusz Przybylski organy
Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki:
Karolina Mikołajczyk skrzypce
Iwo Jedynecki akordeon

28.09.2019 godz. 11:00 i 16:00

Małgorzata Kazińska, Tomasz Skweres W poszukiwaniu Rzeczydźwięku ** (spacer muzyczny, zamówienie Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

** prawykonanie

Joanna Freszel sopran
Tomasz Skweres wiolonczela
Małgorzata Kazińska scenariusz
Melania Muras scenografia

(podwójne zaproszenie można wygrać na każdy z terminów)

Aby zdobyć bilety wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe: jakiej muzyki najchętniej słuchacie z Waszymi dziećmi? oraz podać na który z koncertów chcielibyście wygrać zaproszenie. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi! Na Wasze zgłoszenia czekamy pod adresem konkurs@prostoomuzyce.pl do 10.09.2019 .

{red}

 

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Komentarze

Ad1-słuchamy 2cellos, Stinga,

Ad1-słuchamy 2cellos, Stinga, U2, Lenny Kravitza, Męskie Granie Ad2- interesuje nas "W poszukiwaniu Rzeczydzwieku" Bilety 2* dorosły+dziecko

Pani Ewo, proszę o wysłanie

Pani Ewo, proszę o wysłanie na adres konkurs@prostoomuzyce.pl informacji na który z koncertów (o godzinie 11:00 czy 16:00) chciałaby Pani wybrać się na koncert. Pozdrawiam Maria Nowrot

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów