„Pragnienia” – debiutancka płyta Anny Przybył

18.04.2017
„Pragnienia” – debiutancka płyta Anny Przybył

Premiera debiutanckiej płyty Anny Przybył, piosenkarki, autorki tekstów i muzyki, już 25 kwietnia, a dzień później na tę okoliczność koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
Album już teraz można nabyć w przedsprzedaży w sieciach salonów Empik, a promuje go singiel „Niepokój”.

Debiutancka płyta Anny Przybył zawiera 11 premierowych utworów, które poza autorskimi tekstami artystki prezentują twórczość m.in. Haliny Poświatowskiej, Pawła Greca i ks. Jana Twardowskiego.

"Chcę żeby moja sztuka pociągała za najtkliwsze struny serca. Moim głównym celem jest dotarcie do zapomnianych zakamarków duszy ludzkiej, chęć obudzenia w człowieku wrażliwości". Wyraźna, artystyczna deklaracja Anny Przybył znajduje pełne odzwierciedlenie w debiutanckim materiale. Ta muzyka to wyjątkowa okazja do refleksji. Nie brakuje tu emocji i odkrywanych pragnień. Wyśpiewana miłość, marzenia, namiętność i niespełnione oczekiwania poruszają w nas dawno zagubione uczucia, które w chaosie i zgiełku codzienności nie miały szansy wybrzmieć. Tutaj znajdują swój wydźwięk i schronienie.

Debiutancka płyta Anny Przybył to materiał przemyślany, skomponowany z dbałością o każdy szczegół. Nie jest to lekka propozycja na parę chwil, lecz podróż w głębię ludzkich tęsknot i tajemnic, która nie pozostawia złudzeń. Świat, mimo upojnych momentów i radosnych uniesień w dość chłodny sposób obchodzi się z naszymi ideałami. Anna Przybył debiutancką płytą „Pragnienia” udowadnia, że sztuka może być ucieczką i wreszcie ratunkiem od wszelkich trosk. Zaklinająca rzeczywistość opowieść, dążenie do realizacji swoich zamierzeń, w końcu ciężka praca i spełnienie. Artystka pokazuje, że można we współczesnym świecie funkcjonować w zgodzie z samą sobą.

Szukając puenty dla charakteru utworów młodziutkiej debiutantki, można by przywołać słowa Norah Jones: „Nie inspiruje mnie dzisiejsza muzyka”. I rzeczywiście, klasyczne kompozycje „Pragnień”, oscylujące wokół piosenki estradowej, poetyckiej, a nawet jazzu z bogatym instrumentarium, wydają się bliższe nastrojowi Anny Przybył niż aktualne trendy muzyczne.

Muzyka artystki okazuje się potrzebna i wcale nie tak oddalona od współczesnego słuchacza i konsumenta kultury, dla którego tempo i ilość zmian wyznaczają nowe upodobania. Uniwersalna opowieść o człowieku zawarta w debiutanckich „Pragnieniach” pozostanie z nami na dłużej. Album z pewnością odniesie sukces, o czym może świadczyć już singiel, który zaraz po premierze spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Czyżbyśmy potrzebowali, szczególnie dzisiaj w tym całym zgiełku, takiego głosu?

„Pragnienia” to propozycja młodej, a jednocześnie dojrzałej poetki, piosenkarki i kompozytorki, ale przede wszystkim wrażliwej osoby, która postanowiła konsekwentnie nie skrywać swojej natury i dać jej wyraz poprzez swój talent.

Utwory powstały w Studiu S4 Polskiego Radia pod okiem wielokrotnie nagradzanego za swoją pracę realizatora dźwięku, Leszka Kamińskiego. W nagraniach udział wzięli również doświadczeni muzycy sesyjni, m.in. Piotr Aleksandrowicz, kwartet The Strings oraz młode talenty z otoczenia artystki.

Anna Przybył – piosenkarka, kompozytorka i poetka. Urodzona 02.10.1991 w Słubicach. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Poznaniu. Umiejętności aktorskie doskonaliła w Akademii Sztuk Scenicznych. W Prywatnym Studium Sztuki Wokalnej „Vocalart” realizowała przedmioty m.in. ze śpiewu solowego, kameralistyki wokalnej oraz aktorstwa. W „Art of Voice Studio” pod okiem Ewy Nawrot ćwiczyła techniki wokalne. W centrum zainteresowań Anny od zawsze znajdowały się poezja i muzyka, toteż płyta Pragnienia jest odzwierciedleniem jej pasji. Pierwszym utworem zapowiadającym debiut Anny Przybył jest „Niepokój”, do którego powstał teledysk. Można go obejrzeć w serwisie YouTube:

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.