Płyty. Spróbuj

3 Czerwiec 2019
21 czerwca ukaże się ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego zatytułowanego „PAVAROTTI”!
Film opowiadać będzie historię życia jednego z największych artystów współczesnego świata – legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. Obraz został wyreżyserowany przez Rona Howarda, twórcę takich filmów jak między innymi „Piękny umysł”, za którego otrzymał Oscara, „Apollo 13” czy filmu dokumentalnego „The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years”.
13 Kwiecień 2019
Nakładem oficyny wydawniczej For Tune® ukazała się niedawno płyta: Sosnowska & Gabryś-Heyke BEAUTY DANCING.
2 luty 2019
Pod koniec grudnia 2018 roku ukazałą się płyta poświęcona w całości muzyce kompozytora Szymona Laksa (1901-1983).
28 Styczeń 2019
„J.S. Bach – 6 Sonat na skrzypce i klawesyn obbligato BWV 1014-1019 to rozmowa, dialog, wzajemne nasłuchiwanie. Nagranie Pawła Łosakiewicza i Lilianny Stawarz ma wiele zalet. Co jednak najważniejsze, nie narzuca się, płynie w swoim tempie, zaciekawia, daje do myślenia. Artyści prawdziwie muzykują – gadają, dopowiadają, jakby nagle w dobrze znanych nutach Bacha odnaleźli tylko sobie znane historie.”
Jacek Hawryluk, Program 2 Polskiego Radia€‹
17 Grudzień 2018
Płyta zawierać będzie muzykę kompozytorów polskich i francuskich: Fauré, Debussy’ego, Chopina i Szymanowskiego.
Artyści poznali się w 2016 roku. Bomsori Kim zajęła wówczas drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego i tam właśnie zauważył ją Rafał Blechacz. Zaproponował nagranie wspólnego kameralnego albumu, co artystka przyjęła z wielką radością. Propozycja współpracy z jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych pianistów na świecie, zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego z 2005 roku, niezwykle ją ucieszyła.
29 Maj 2018
Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”. Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina. Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce. I tak narodziła się TULIA. Ich muzyka to połączenie klasycznych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej.
Grupę Tulia tworzą młode, ale doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.
29 Kwiecień 2018
Jackson on strings w wykonaniu kwartetu smyczkowego Fair Play Quartet stanowi propozycję zarówno dla koneserów muzyki klasycznej, jak i dla fanów popu. Brzmienie smyczków w nowej, przebojowej odsłonie, pokazuje, że instrumenty rodem z filharmonii mogą nadać popularnym piosenkom zupełnie nowy wymiar.
Jackson on strings to show, w którym znaczenie mają także kostiumy, efekty pozamuzyczne oraz interakcja z publicznością. Na materiał składają się najbardziej znane przeboje Michaela Jacksona w niebanalnych, często wirtuozowskich aranżacjach wiolonczelisty kwartetu – Jana Stokłosy. Utwór Black or white znalazł się w propozycjach na kultową listę „Trójki” Polskiego Radia.
24 Kwiecień 2018
VANESSA ROGOWSKA: Spotkania kreują życie. Zmieniają jego dynamikę czy kierunek, jeśli mamy odwagę im na to pozwolić. Czasami jak wir zanoszą nas do znanych miejsc czy osób, ale na innym poziomie. Mam wrażenie, że podobnie jest z płytą „Dark Morning”.
22 Marzec 2018
Bernstein był zarówno wybitnym orkiestratorem, jak i kompozytorem. Współpracował też ze znakomitym autorem tekstów – Stephenem Sondheimem. Nic więc dziwnego, że West Side Story, Candide, czy On The Town stały się wielkimi, światowymi przebojami. Dziś, w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Bernsteina, Deutsche Grammophon z dumą prezentuje jego największe broadwayowskie hity, zebrane na tej wyjątkowej płycie.
• BERNSTEIN ON BROADWAY to zbiór najpopularniejszych, uwielbianych przez publiczność melodii z ‘West Side Story’, ‘Candide’ i ‘On The Town’
• Kompozytor osobiście dyryguje jednym z najlepszych musicali wszech czasów: ‘West Side Story’
15 Styczeń 2018
Guillermo Del Toro wspomniał mi o tym projekcie kilka lat temu - opowiada Alexandre Desplat. - Kiedy w styczniu zeszłego roku obejrzałem wstępną wersję Kształtu Wody, byłem zdumiony. Guillermo stworzył musical, do którego wciąż jeszcze nikt nie napisał muzyki. Poetycki świat, który mi przedstawił, upiększony jeszcze przez jego niebywały reżyserki kunszt, był niecodziennym, bezcennym darem, którego nie mogłem nie przyjąć.

Strony