Koncert ku pamięci Zdzisława Szostaka - inauguracja sezonu w Filharmonii Łódzkiej

Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2019/2020 w Filharmonii Łódzkiej, zostanie poświęcony pamięci zmarłego 7 września Maestro Zdzisława Szostaka, dyrygenta i kompozytora, w latach 1971–1987 zastępcy dyrektora do spraw artystycznych oraz dyrygenta tej instytucji.

Podczas koncertu zabrzmi "Credo" Krzysztofa Pendereckiego, utwór nawiązujący do chrześcijańskiej postawy i dzieł o tematyce religijnej Zmarłego. "Credo" Pendereckiego jest jednocześnie wyznaniem wiary kompozytora i wyrazem uniwersalnych treści kultury europejskiej. Powstało na zamówienie The Oregon Bach Festival oraz Internationale Bachakademie w Stuttgarcie. Początkowo miał to być kompletny cykl mszalny, lecz credo rozrosło się i stało utworem samodzielnym. Od strony muzycznej jest ono syntezą historycznych stylów z uwzględnieniem XX-wiecznych technik awangardowych. Niemal 50-minutowy utwór przeznaczony jest dla pięciorga  solistów, dwóch chórów – mieszanego i chłopięcego, orkiestry i zespołu  instrumentów dętych blaszanych. Tym ogromnym zespołem w Filharmonii Łódzkiej zadyryguje Dyrektor Artystyczny FŁ Paweł Przytocki. W partiach solowych usłyszymy Iwonę Hossę, Katarzynę Hołysz, Karolinę Sikorę, Tomasza Warmijaka i Liudasa Mikalauskasa.
O godz. odbędzie się spotkanie przedkoncertowe 18.15, podczas którego o muzyce opowie Konrad Mielnik. Podczas koncertu będzie można skorzystać z bawialni dla dzieci. Cena biletu do bawialni (tylko dla osób biorących udział w koncercie) to 15 PLN. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji można uzyskać w kasach FŁ.

   
INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2019/2020
koncert pamięci zdzisława szostaka
21 WRZEŚNIA 2019 / SOBOTA / 19.00

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów